Tuesday, June 26, 2012

Argjentina synon skenën muzikore holandeze

'Kam regjistruar disa kenge ne Holande, jane ne gjuhen angleze, por ende nuk kam vendosur kur do te publikohen, pasi atje procedurat jane me ndryshe se te ne'', keshtu ka pohuar kengetarja e njohur Argjentina Ramosaj. Ajo po behet gati te depertoje edhe ne Holande si kengetare, por duke mos lene anash edhe skenen shqiptare pasi per momentin eshte duke realizuar nje bashkepunim me reperin Vigg Popa.

''Kemi biseduar me Vigg Popa se eshte shume i talentuar, por ne te ardhmen do te vijne dhe projekte te tjera sigurisht''. Duke folur per jeten e saj private dhe per fejesen e cila mori fund para disa javesh, Argjentina eshte pergjigjur: ''Kam qene ne nje lidhje dhe vjen nje moment qe komplikohen gjerat dhe nuk shkon me.

Me eshte dashur qe te shkeputem nga lidhja, qe nuk eshte asnjehere e thjeshte. Nuk eshte e lehte, por ndodh, dhe shpresoj te mos perflitet me se eshte dicka private dhe kam qejf te ngele e tille'', ka thene kengetarja e njohur Ramosaj, e cila per momentin po shijon jeten e saj si beqare neper koncerte dhe me mikeshat e saj.

''Po kaloj shume mire, dal me shoqe, por nuk jam aq frekuentuese e jetes se nates, d.m.th. nuk jam shume e cmendur pas daljes, por nuk e di kam shume plane, po fokusohem me shume ne shkolle dhe ne muzike. Ndoshta do te shkoj ne Amerike per disa pune e do te qendroj nje fare kohe, keto jane planet me te aferta'', ka thene ne fund Argjentina. /panorama plus/No comments:

Post a Comment