Monday, June 18, 2012

Tërmet në Manastir dhe Resnjë

Mbrëmë rreth orës 21 është ndjerë lëkundja e tokës në pjesën juglindore të Maqedonisë. 

 

Sipas Observatorit Seizmologjik pranë FMN në Shkup, tërmeti ka qenë me epiqendër rreth 170 kilometra nga Shkupi. Ndërsa ai më i ndjeshëm ka qenë në Greqi.

 

Tërmeti u regjistrua me shkallën 3 shkallë sipas Rihterit, ndërsa është ndjerë kryesisht në zonat pranë qyteteve Manastir dhe Resnjë. No comments:

Post a Comment