Sunday, June 17, 2012

Turqi: Zjarr në burg

Trembëdhjetë të burgosur kanë humbur jetën nga zjarri që ka shpërthyer në një burg në Turqinë juglindore. 

Sipas zyrtarëve, zjarri ka shpërthyer pas një rrëmuje në mes të të burgosurve në objektin e provincës Saluirfa.

Zjarrëfikësit kanë shuar flakët për rreth 90 minuta.

Ibrahim Ajhan, nga Partia Kurde për Paqe dhe Demokraci, thuhet të jetë i burgosur në këtë burg, por nuk ka pësuar lëndime nga incidenti.No comments:

Post a Comment