Sunday, June 3, 2012

Opozita maqedonase fillon sonte protestat masive

Partitë opozitare maqedonase të udhëhequra nga Lidhja Socialdemokrate fillojnë sonte turin e protestave masive me qytetarët. 

Protesta me moton "Ngrit zërin" do të nis sonte në Strumicë, ku është paralajmëruar një miting në sheshin e qytetit.

LSDM ka paralajmëruar një varg protestash për çdo javë në çdo qytet në Maqedoni, për të shprehur revoltën dhe reagimin kundër qeverisjes aktuale të kryeministrit Nikolla Gruevskit dhe koalicionit VMRO-DPMNE dhe BDI. (INA)

 

 No comments:

Post a Comment