Saturday, July 21, 2012

Dy shtetas grek humbin jetën në autostradën Veles

Dy shtetas grek kanë humbur jetën sot në mëngjes në aksidentin e rëndë që ka ndodhur në autostradën Veles – Shkup. 

Policia informoi se aksidenti ndodhi në orën 5:20 të mëngjesit kur u përplasën dy makina, “Voksfagen Tuareg me targa gjermane në të cilën gjendeshin dy shtetasit grek dhe një autobus me targa serbe. 

Në këtë aksident që ndodhi në afërsi të pikës së pagesës rrugore Petrovec kanë ndërruar jetë dy shtetasit grek, Atanafios.K, 44 vjeç dhe bashkëudhëtarja e tij Vaiani.D, 57 vjeç. Lëndime të rënda kanë pësuar  edhe një pjesë e udhëtarëve të autobusit serb. (INA)

 No comments:

Post a Comment