Sunday, July 22, 2012

Tetovë, një i vdekur dhe tre të plagosur në aksident

Një person ka vdekur dhe tre të tjerë janë lënduar në aksidentin e rëndë ku u përfshin dy motoçikleta në Tetovë.

Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur gjatë kësaj fundjave në mbrëmje në afërsi të restorantit "Punto Verde" në rrugën "Boris Kidric" në Tetovë, me  ç`rast dy moto çikleta janë përplasur njëra pas tjetrës, të cilat ishin me shpejtësi të madhe.

Në këtë përplasje të fortë është plagosur rëndë edhe një kalimtare e rastit, ndërsa nga përplasja e motorëve është dëmuar një makinë e parkuar në trotuarin e kësaj rruge. Policia bëri të ditur se personi që ka humbur jetën është i moshës 24 vje çare. (INA)No comments:

Post a Comment