Thursday, July 19, 2012

Policia aksion kundër lypsarëve në Tetovë

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:”";
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:
mso-fareast-language:
mso-bidi-language:}

Policia e Tetovës ka arrestuar një grup grash dhe fëmijësh lypsarë nëpër rrugët e Tetovës.

Arrestimi i tyre u bë gjatë një operacioni policor të ndërmarrë në pjesën qendrore të qytetit, rrugët kryesore dhe tregun e qytetit.

Zëdhënësi i policisë, Marjan Josifovski deklaroi se aksioni është ndërmarrë në bashkëpunim me Qendrën për Punë Sociale dhe se pas arrestimeve, tërë grupi është dërguar në këtë qendër.

Sipas tij, janë ndaluar shtatë gra dhe gjashtë fëmijë të moshës së mitur. Policia theksoi se lypsarëve i është tërhequr vërejtja që të mos vazhdojnë, përndryshe do të përballen me sanksione ligjore. (INA)No comments:

Post a Comment