Monday, August 20, 2012

Durrës, arrestohet shtetasi i Maqedonisë i kërkuar nga Interpoli

Një qytetar nga Maqedonia është arrestuar dje në Durrës, pasi rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për pjesëmarrje në bandë të organizuar.

Personi i arrestuar është Tafo Neziroski, 42 vjeç, lindur ne Stugë e banues në Torino Itali, me kombësi dhe shtetësi maqedonase, raporton Noa.

Ai është arrestuar dje rreth orës 08:00, pas kontrollit në Portin e Durrësit, gjatë kthimit nga Italia. Pas verifikimit të të dhënave ka rezultuar se ai ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, për shkak të aktiviteti kriminal në France. Gjykata e Apelit në Lion të Francës, në 10 shkurt të këtij viti e ka dënuar me 3 vite burg. (NOA/INA)No comments:

Post a Comment