Saturday, August 25, 2012

Haraçinë, dy të plagosur për një sherr banal në komunikacion

Dy persona janë plagosur me armë zjarri në Haraçinë të Shkupit, pas një zënke banale për mosdhënien e përparësisë në komunikacion në këtë fshat.

Incidenti ka ndodhur në fshatin Haraçinë, kur një person që ka drejtur një traktor ka shtënë me armë zjarri ndaj dy të tjerëve të cilët po udhëtonin me një makinë.

Drejtuesi i traktorit ka nxjerrë pistoletën dhe ka shtënë në drejtim të dy personave F.O, 30 vjeç dhe A.A, 45 vjeç të dy nga Haraçina, pasi që ata nuk i dhanë përparësi në komunikacion. Policia ka bërë të ditur se ka dalur në vendin e ngjarjes dhe po heton incidentin me pasoja. (INA)No comments:

Post a Comment