Thursday, August 30, 2012

Liga e Kampioneve, katër kampionë në një grup

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për fazën në grupe. Fati ka përcaktuar në një grup Real Madrid, Manchester City, Ajax dhe Borussia Dortmund.

Këta katër ekipe jo vetëm që janë katër emra me shumë peshë por ato janë shpallur kampionë në vendet e tyre respektive në kampionatin e kaluar. Këto ekipe do të garojnë për t'u pozicionuar në vendin e parë ose të dytë pasi ndryshe do të jenë të eliminuarat e Grupit D.

Me shumë fakt kanë qenë në këtë short ekipet italiane. Milan do të ketë në grup Zenit Petersburg, Anderlecht dhe Malaga. Ndërsa Juventus do të jetë në një grup me Chelsea, Shakhtar Donetsk dhe Nordsjaelland.

Grupet e përcaktuara nga shorti:

Group A: Porto, Dynamo Kiev, Paris Saint-Germain, Dinamo Zagreb

Group B: ARSENAL, Schalke, Olympiakos, Montpellier

Group C: AC Milan, Zenit St Petersburg, Anderlecht, Malaga

Group D: Real Madrid, Manchester City, Ajax, Borussia Dortmund

Group E: Chelsea, Shakhtar Donetsk, Juventus, Nordsjaelland

Group F: Bayern Munich, Valencia, Lille, BATE Borisov

Group G: Barcelona, Benfica, Spartak Moscoë, Celtic

Group H: Manchester United, Braga, Galatasaray, ClujNo comments:

Post a Comment