Sunday, August 26, 2012

Edhe sot moti i nxehtë, prej nesër bien temperaturat

Në Maqedoni edhe sot do të mbajë mot i nxehtë me temperature të larta dhe me erë të lehtë. Temperatura maksimale do të regjistrohet në 41 gradë Celsius, ndërsa në Shkup dhe rrethinë do të regjistrohet në 40 gradë Celsius.
Edhe sot indeksi i rrezatimit UV pritet të jetë në shkallën e tetë.  Meteorologët paralajmërojnë për nesër rënie temperaturash dhe ndryshim të motit. Parashikimet janë që brenda javës të ketë rënie temperaturash deri në 10 gradë Celsius. Në fund të javës së ardhshme janë parashikuar reshjet e para të shiut, pas thatësirës që ka kapluar vendin.No comments:

Post a Comment