Wednesday, August 15, 2012

Van Persie lojtari më i ri i Unitedit

Mediat angleze bëjnë të ditur se gjithçka është finalizuar lidhur me të ardhmen e lojtarit holandez Van Persie për në Manchester United.

Tabliodët shkruajnë se sulmuesi i deritanishëm i Arsenal shkon tek United dhe se marrëveshja do të realizohet këtyre ditëve.

Holandezi do ketë pagë 180 mijë paund në javë ndërsa fanella e tij do jetë ajo me numrin 9, që do bëj që Berbatov të largohet.

Marrëveshja mes Arsenalit dhe Unitedit pritet të arrihet këto ditë gjersa shuma që do paguhet nga United pritet të jetë hiq më pak se 20 milion paund. (INA)No comments:

Post a Comment