Friday, August 24, 2012

Tre shtetase shqiptare lëndohen në aksidentin Shkup – Tetovë

Tre shtetase shqiptare janë lënduar rëndë në një aksident që ka ndodhur sot në autostradën Shkup – Tetovë.

Deri tek aksidenti ka pasuar kur një makinë e tipit "Audi A4" që drejtohej nga një banor 25 vjeçar i Çegranit, ka humbur kontrollin dhe është përplasur me mbrojtësen e autostradës, duke u rrokullisur dhe rënë në humnerë.

Në makinë kanë ndodhur edhe tre shtetaset shqiptare, të cilët kanë pësuar lëndime të rënda. Sipas policisë bëhet fjalë për tre shtetase shqiptare, një grua e moshës 39 vjeç dhe dy fëmijë të moshave 16  dhe 10 vjeç.

Të lënduarit menjëherë janë dërguar në Klinikën e Tetovës dhe pas ndihmës së shpejt janë lëshuar për trajtim mjekësor shtëpiak. (INA)No comments:

Post a Comment